Běh Naděje

Běh naděje 2020 je svým rozsahem zcela mimořádná humanitární akce zaměřená na podporu výzkumu rakoviny spojená s veřejnou sbírkou.
 
Běh naděje je sportovně společenská akce (založená na běhu, pochodu, jízdě na kole, kolečkových bruslích, atd.) organizovaná dle Principů pořádání BN a její pořádání není omezeno teritoriálně, ani věkově. Zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob.
 
Běh naděje má velký význam i v oblasti osvěty v péči o zdraví a zdravý životní styl s cílem předcházet civilizačním chorobám pravidelným pohybem a cílenou péčí o své zdraví, včetně využívání pravidelných preventivních prohlídek u lékaře.
 
Běh naděje je určen široké veřejnosti bez omezení pohlaví a fyzické výkonnosti. Konání běhů je v období od dubna do listopadu. Pravidelný pohyb, stejně jako solidarita s nemocnými a podpora výzkumu rakoviny představují novou šanci pro život, novou NADĚJI.
 
Běh naděje se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí „Běh Terryho Foxe“, který probíhal v ČR 15 let (1993 až 2007) a navázal na spolupráci s jejími bývalými organizátory.
 
Terry Fox ( 1958 -1981) - kanadský atlet s amputovanou nohou, v roce 1980 se vydal na Maratón naděje, za 143 dnů uběhl napříč Kanadou 5 382 km, získával tím peníze na výzkum léčby rakoviny, nedoběhl, nemoc byla silnější, zemřel ve 23 letech. Po roce 1989 se Běh uskutečnil i v ČR, v roce 2002 se celosvětové akce zúčastnilo 53 zemí světa.
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/do-behu-nadeje-se-zapojila-take-slanska-zakladka-20171007.html
 
 
 

Zavřít okno