KÁCOV

26.05
2023

od 10:30 do 17:00

Uložit do (Outlook/Gmail)

17. ročník Běhu naděje v Kácově

                Základní škola a Mateřská škola Kácov, okres Kutná Hora pořádala dne 26. 5. 2023 již 17. ročník Běhu naděje v Kácově. Tato akce již tradičně symbolizuje boj se zákeřnou rakovinou. Celkem se zaregistrovalo 227 účastníků. Na příspěvcích bylo vybráno 4.100,-- do 5 zapečetěných pokladniček rozmístěných v Kácově a částku jsme odeslali na výzkum této nemoci.
 
V 8:00 hodin zahájil akci pan ředitel Mgr. František Procházka a paní starostka Mgr. Soňa Křenová. Chlapci a děvčata z 2. třídy pod vedením paní učitelky Martinákové předvedli taneční vystoupení na 2 skladby a dvě děvčata z 2. stupně zatančila vítězné vystoupení z taneční akademie. Poté se všichni žáci se svými pedagogy odebrali na stanoviště deseti netradičních disciplín a postupně za třídu plnili dané „sportovní“ úkoly (létající koberec, skok v pytli, hod medicinbalem, skok z místa, člunkový běh, Frisbee, loven míčků, chůdy, Soptík, švihadlo).
 
V 10:00 hodin pan ředitel odstartoval první účastníky – děti z mateřské školy. Trať byla dlouhá cca 3,5 km a vedla přes železný most, kolem Václavíčka, přes betonový most u zastávky a zpět ke 2. stupni ZŠ. V cíli každý účastník obdržel diplom, broskev a nanuka Kubíka. Celé akce se opět nadšeně účastnili i žáci ZŠ Hostýnská, Praha 10, kteří přijeli, již tradičně, s naší bývalou učitelkou Mgr. Janou Sejkovou, mateřská škola a dětská skupina Kácováček.
 
Chtěli bychom poděkovat Městysu Kácov, firmě Bidvest Czech Republic s.r.o. a firmě MIPA Miroslava Pally a všem ostatním, kteří nám pomohli 17. ročník Běhu naděje zorganizovat.
 

Zavřít okno

Přihlášení na akci

Zavřít okno